KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17277196
nr 1727 7196
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -48. Olja på pannå, 63x46 cm, yttermått inklusive ram: 77x63 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 september 2025
kl 18:28:16
25/9 16:40:23
100 kr
26/9 15:04:18
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås